Kombinezon geriatryczny – wciel się w sytuację osoby starszej

Czasami młodym ludziom brakuje cierpliwości dla osób starszych. Irytują się, gdy osoby w podeszłym wieku powoli poruszają się po ulicach, długo szukają drobnych w sklepach lub niedosłyszą i trzeba mówić do nich głośno lub coś powtarzać. Starzenie się to naturalny proces, którego nie jesteśmy w stanie powstrzymać, jednak wiele młodych osób nie zdaje sobie z tego sprawy. W celu przybliżenia im sytuacji oraz uświadomienia, że starsze osoby każdego dnia stawiają czoła wielu trudnościom, powstał kombinezon geriatryczny.

[…]

Życzenia Wielkanocne od ProSenior24

Wielkanoc coraz bliżej, dlatego, jak co roku o tej porze, spieszymy z życzeniami. Wszystkim Paniom Opiekunkom i Panom Opiekunom – naszym Pracownikom, Partnerom, Przyjaciołom i Znajomym życzymy zdrowych, radosnych i jednocześnie spokojnych Świąt Wielkiej Nocy. Mamy […]

Dzień Otwarty 4 kwietnia – Lublin

Kolejny Dzień Otwarty przed nami. Już niedługo, to jest 4 kwietnia 2017 roku swoje drzwi otwiera nasz oddział w Lublinie. Zapraszamy do udziału wszystkie osoby zainteresowane pracą opiekuna w Niemczech. Czekamy na Państwa w godzinach 9.00-15.00 w biurze przy ul. Wolskiej 11 (II piętro, pokój 202). Będzie to dobra okazja by porozmawiać z naszymi rekrutantkami i zadać im pytania. Dowiedz się dlaczego warto wybrać ProSenior24!

[…]

11 przykazań opiekuna osób starszych

Każdy zawód rządzi się swoimi prawami i wymaga odpowiedniego podejścia. W każdym z nich należy także przestrzegać różnych zasad mających na celu rzetelne pełnienie obowiązków, zapewnienie sobie bezpieczeństwa, a także stworzenie poczucia komfortu. Wykonując daną pracę we właściwy sposób, jesteśmy bardziej zadowoleni i czujemy satysfakcję. A jak wygląda to w przypadku opieki nad osobami starszymi? O czym powinien pamiętać opiekun osób starszych, a czego raczej unikać? Pytania te nurtują wiele osób wyjeżdżających do opieki nad seniorami, dlatego postaramy się na nie odpowiedzieć. […]

Dzień Otwarty 15 marca – Katowice

Mieszkańców województwa śląskiego 15 marca 2017 roku zapraszamy do naszego oddziału w Katowicach, gdzie odbędzie się Dzień Otwarty. Na osoby zainteresowane pracą w Niemczech przy opiece nad osobami starszymi czekamy w godzinach 9.00-15.00 w biurze przy ulicy Mariackiej 4 (II piętro, domofon nr 3). Poznaj bliżej ProSenior24! Zobacz jak pracujemy! Dowiedz się dlaczego warto wybrać naszą firmę.

[…]

Tłusty czwartek — jak wygląda w Niemczech?

Tłusty czwartek to dzień dobrze znany w Polsce. Według chrześcijańskiej tradycji w czasie tym dozwolone jest objadanie się potrawami tłustymi oraz słodkimi. Stanowi on rozpoczęcie dla ostatniego tygodnia karnawału, po którym przychodzi Wielki Post. Każdy kraj ma swoje obyczaje i nie inaczej jest w przypadku tłustego czwartku, który w zależności od miejsca na świecie gdzie się go obchodzi, jest odmienny. Dlatego też warto porównać rodzime zwyczaje ze zwyczajami niemieckiego Weiberfastnacht.

[…]

Specyfika opieki nad mężczyzną

Zawód opiekuna osób starszych jest zajęciem wymagającym wiele zaangażowania i cierpliwości, które pozwalają dobrze zrozumieć potrzeby podopiecznego. Wspieranie go w wykonywaniu codziennych czynności i dbanie o wzajemne relacje pozwala na wytworzenie pozytywnej atmosfery, która jest bardzo ważna.

[…]

Niemcy a języki obce – jakie są realia?

Wyjeżdżając do pracy za granicę, trzeba liczyć się z tym, że nasz rodzimy język nie będzie już wystarczający, by się komunikować i że będziemy musieli sięgnąć również po języki obce, a zwłaszcza język urzędowy państwa, do którego się wybieramy. Jednym z najczęściej wybieranych przez Polaków kierunków emigracji są Niemcy – ponieważ sytuacja na rynku pracy jest tam lepsza niż u nas, wynagrodzenie wyższe, poza tym zwyczajnie mamy tam blisko. Jednak nawet  u tak bliskiego sąsiada nie porozumiemy się po polsku, konieczna będzie również znajomość innych języków. Jakie języki, oprócz niemieckiego, mogą okazać się przydatne? Przyjrzyjmy się temu.

[…]

Kalendarz świąt w Niemczech

Choć Niemcy niewątpliwie są bardzo pracowitym narodem, w ich kalendarzu znaleźć można również sporo świątecznych dni, które obchodzone są w wyjątkowy sposób. Wśród nich znajdują się święta religijne i państwowe. Jeśli chodzi o te pierwsze, sprawę trochę komplikuje fakt, że w Niemczech mieszkają przedstawiciele różnych odłamów chrześcijaństwa, liczni są zarówno katolicy, jak i protestanci. Z tego względu istnieją różnice w poszczególnych landach – niektóre święta są obchodzone są tylko w części z nich. Jeżeli planujemy dłuższy wyjazd do Niemiec, koniecznie warto zapoznać się z tym zagadnieniem, by wiedzieć, czego się na miejscu spodziewać.

[…]

Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku!

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia  wszystkim Paniom Opiekunkom, Opiekunom, Pracownikom i Współpracownikom składamy serdeczne życzenia. Dziękujemy za okazane nam zaufanie oraz trud włożony w pracę. Dzięki Wam funkcjonujemy sprawnie i dla Was rozwijamy […]